Jak nakupovat
masodomu@ocg.cz Obchodní podmínky
Přihlásit se

Jehněčí roláda s kozím sýrem

- Na roládu můžeme místo jehněčího krku použít také jehněčí ramínko, které je součástí plece.
- Kozí sýr můžeme nahradit lučinou, záleží na tom, jakou chuť preferujete.
- Jako omáčka se hodí výpek z jehněčí rolády, mátový jogurt nebo omáčka z černého rybízu ochucená portským vínem.
- Jako příloha se hodí špenátové nočky. Pokud byste si na ně ale netroufli, můžete zvolit i např. kupované bramborové knedlíky.

Tento recept si můžete prohlédnout DVD nebo HD kvalitě na našem YouTube video kanáluzde.

17minut

Pokročilý

1

Jehněčí krk odblaníme a takto očištěný nakrojíme tak, abychom si vytvořili rovnoměrně tenký plát masa, který se nám bude snadno naklepávat. Maso překryjeme igelitovou fólií, rozklepeme, lehce osolíme, opepříme a posypeme nadrobno nakrájeným česnekem. Nakonec maso potřeme krémovým kozím sýrem.

2

Nyní připravíme směs, kterou naplníme roládu. Tu připravíme tak, že si oloupeme a na hrubém struhadle nastrouháme jablka, které smícháme s piniovými oříšky a nasekanou mátou. Směs zakápneme citrónem. (Pozn. Piniové oříšky můžeme nasekat nebo je použít i vcelku.)

3

Promíchanou směs rozprostřeme na maso a opatrně zabalíme do rolády, kterou pevně utahujeme, aby se nám nerozbalila. Roládu lehce opepříme čerstvým pepřem, zabalíme do alobalu a dáme do pekáče. Roládu podlijeme lehce vodou a pozvolna pečeme 40-45 minut při teplotě 180 °C.

4

Upečené maso vyndáme z pekáče a z výpeku uděláme šťávu na podlévání rolády - přidáme trochu vody, rozmícháme a necháme přejít varem.

5

Mezi tím, co se nám maso peče, si připravíme špenátové noky. Toastový chléb nakrájíme na menší kostky, které navlhčíme mlékem. Přidáme nasekaný listový špenát, sůl, pepř, nastrouhaný muškátový oříšek a jedno vyšlehané vajíčko. (Pozn. Pokud používáme mražený špenát, tak jej necháme rozmrazit ve vroucí osolené vodě a následně dobře vymačkáme.)

6

Směs lehce posypeme hrubou moukou a řádně promícháme. Pokud je těsto moc tuhé, malinko jej zředíme mlékem. Z hotového těsta tvoříme za pomocí lžic malé noky, které vaříme ve vroucí vodě cca. 3-4 minuty.

7

Pro chuť i potěchu oka si opečeme na pánvi na másle kolečko jablka a zalijeme ho calvadosem. Na talíř nandáme špenátové noky, plátky rolády, opečené jablko a vše ozdobíme snítkou rozmarýnu.

8

Dobrou chuť!